Data Station Life, Health and Medical Sciences

Dit data station stelt je in staat om data te deponeren en naar data te zoeken binnen de domeinen levenswetenschappen, gezondheidswetenschappen en medische wetenschappen. Binnenkort lanceert DANS dit data station. Tot dan kun je op deze pagina data deponeren en data zoeken via onze data dienst EASY.

Heb je een vraag, kijk bij de veelgestelde vragen of stuur je vraag naar Data Station Manager Cees Hof.

Cees Hof Ph.D.

Data Station Manager Life, Health and Medical Sciences
Stel je vraag
Vul het formulier in zodat we je vraag kunnen beantwoorden.
Je naam(Vereist)
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Nieuws

Het Amsterdam Universitair Medisch Centrum (Amsterdam UMC) maakt vanaf 1 mei gebruik van DataverseNL voor het publiceren van hun onderzoeksdata. Het is daarmee de twintigste Nederlandse onderzoeksinstelling die gebruikmaakt van onze datadienst.

Maandag 20 februari meldde NWO dat negen projecten samen 140 miljoen euro ontvangen om grootschalige wetenschappelijke infrastructuren op te zetten of te verbeteren. Het Nederlandse onderzoeksveld heeft gezamenlijk prioriteiten gesteld voor investeringen in deze zogenaamde Nationale Roadmap projecten die stuk voor stuk zorgen voor innovatie in de wetenschap en bijdragen aan het oplossen van grote maatschappelijke vraagstukken rond klimaat, gezondheid en welzijn. DANS is betrokken in twee van deze projecten: SSHOC-NL en LTER-LIFE.

In het eerste jaar van het BY-COVID project is een mijlpaal bereikt. Meer dan 600 COVID-19 gerelateerde studies uit de Social Sciences and Humanities (SSH) uit de CESSDA Data Catalogue (CDC) zijn toegevoegd aan het COVID-19 Data Portal. Tevens had BY-COVID deze maand zijn eerste algemene vergadering, waarin de belangrijke rol van sociaaleconomische gegevens voor onderzoek naar infectieziekten en voor het reageren op noodsituaties op het gebied van de volksgezondheid, zoals de COVID-19-pandemie, werd benadrukt.

Samenwerkingen

Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu

Data Infrastructure Capacity for EOSC

BeYond-COVID